top of page

Zima v Olešnici v Orlických horách a okolí

Naše chatky jsou zasazeny do okrajové části horské obce Olešnice v Orlických horách. Je to tedy ideální místo jako výchozí bod pro pěší turistiku, běžecké lyžování a sjezdové lyžování. Samozřejmostí jsou kopce v okolí, na kterých se dá bobovat, sáňkovat.

 

Na sjezdovky

Sjezdové areály jsou přímo v obci a jsou dostupné autem cca 1-3min. Nejbližší a zároveň nejmenší je Kačenčina sjezdovka u chaty Juráška, největší je areál SkiOlešnice  - směr na Sedloňov - je to areál ideální pro začínající lyžaře, malé děti, ale svezou se zde výborně i nenároční dospělý lyžaři. Ze skibaru máte pod "dohledem" celý areál. Poslední je Ski Hartman - na náměstí do kopce ke kostelu, je to prudší areál, ale zvládnou i začínající lyžaři - o víkendu je zde méně lyžařů, takže nejsou velké fronty. Moderní zázemí přímo pod sjezdovkou.

Pro zdatnější lyžaře jsou v okolí dva velké areály -Ski centrum Deštné v Orlických horách, je vzdáleno 10km je to největší lyžařské středisko v Orlických horách, a na Polské straně je to ski aerál Zielenec , ten je vzdálen 25km po pěkné silnici.

Na bežky  

Když je dostatek sněhu, tak není problém nazout běžky přímo u chalupy a vyrazit klidně na hřebenovku buď přes Panský vrch, nebo rovnou na Vrchmezí a dál třeba na Masarykovu chatu. Pokud je sněhu méně tak lze zajet autem třeba na Číhalku kde cca po 200m začíná upravená stopa(1). Druhým startovacím místem (2)je Ruské údolí v Olešnici, kde za cca 600m začíná frézovaná lyžarská stopa(3). Viz. mapa.

běžky olešnice.png
bottom of page